Idén akár 24 órára is eltűnhet az internet - íme miért

Carder elmondta, hogy 2016-ban számos olyan bűncselekmény történt, amiket közvetlenül a világháló ellen követtek el. A hackerek és online bűnözők nem csak a filmekben léteznek.

 

Tavaly rengeteg úgynevezett DDoS-támadást indítottak. A DDoS lényege, hogy a rosszindulatú felhasználók szándékosan túlterhelnek egy oldalt, így azt a többi ember képtelen elérni. Ennek a támadásnak számos formája létezik, de a lényegük ugyan az. 2016 októberében órákon át elérhetetlen volt többek között a Twitter, SoundCloud és a Spotify is.

 

 

Carder szerint ezek csupán kísérleti támadások voltak. Ha valaki képes ekkora oldalakat órákon át kómába ejteni, akkor mégis mi biztosítja, hogy egy szervezett hackercsoport nem teszi majd ugyan ezt egy sokkal nagyobb méretű támadással?

 

„2016-ban egy bűnözőcsoport rakétákkal bombázta az óceán mélyén lefektetett kábeleket, amelyek többek között az online jeleket is továbbítják a kontinensek között.”

 

Ha az internet egy teljes napra leállna, a különböző pénzügyi intézmények hatalmas káoszba zuhannának. Az online ügyintézés, kommunikáció és egyéb hétköznapi feladatok lehetetlenné válnának.

 

Ez még nem minden, a hackerek tovább is mennek majd!

Ajánlatkérés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket