Ezekre a régi épületekre nincs egyértelmű magyarázat

3. Newgrange, Írország

A newgrange-i ásatások során találtak egy sírdombot, ami tökéletesen kerek volt. A sírdomb nem más, mint egy halom föld, amit egy sír fölé helyeznek. Azt mondják, a mű idősebb, mint az egyiptomi piramisok. A Newgrange közepén fekvő sírt napforduló idején beragyogják a nap sugarai. Úgy tartják, hogy az építmény egy átjáró a tündérek és manók világába.

 

4. Az Észak-Kaukázusi dolmenek, Oroszország

A dolmen egy lapos kövekből összerakott építmény, amit házként vagy sírként használtak. Ezek az orosz hegyekben találhatóak. Az oldalán megtalálható nyílásokat kövekkel zárták el. A kövek több tonnát nyomnak, mégis úgy vannak egymáshoz illesztve, hogy egy kés éle sem férne be két szikla közé. Azt mondják, az építmények több mint 5 000 évesek.

 

5. Tikal, Guatemala

Tikal egy ősi maja város Guatemala esőerdeiben elrejtve. A legnagyobb maja településként tartják számon. A településen találhatóak mesterséges tavak, paloták és még egy tágas pálya is, amit játékokra használtak. A település legfigyelemreméltóbb elemei azonban kétségkívül a piramisok.

 

6. Kőlabirintusok Bolshoi Zayatsky szigetén, Oroszország

Az orosz Solovetsky-sziget legfőbb látványossága a spirál alakú kőlabirintus, amit a helyiek ”Babylonok”-ként emlegetnek. A labirintus be- és kijárata ugyanaz a hely, szóval az eltévedéssel nincsen nagy gond. Azt mondják, a helyet vagy csapdaként vagy különböző spirituális tevékenységekre használták.

 

7. Petra, Jordánia

900 méterrel a tengerszint felett helyezkedik el a mestermű, Petra. A kutatók és szakértők számára máig rejtély, hogy a kidolgozott faragványokat hogyan készíthették. Egyesek szerint Petra egy templom, míg mások azt mondják mauzóleum.

Ajánlatkérés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket