Dolgok, amiket kevesen tudnak az Északi-sarkról!

Hogy milyen is a környék?

A jégtakaró körülbelül két-három méter vastag, és az egész az óceánon úszkál. Az aktuális évszaktól függően változik a vastagsága.

 

Ki lakik az Északi-sarkon?

A jegesmedvék bizonyára sokaknak azonnal eszükbe jutnak erre a kérdésre. Sokkal több élőlényt is találunk errefelé, többnyire a vízben: gyilkos bálnák, hófehér belugák, fókák. Nem ritkák a rénszarvasok és a mókusok sem!

 

Lehet úszni is – már ha valaki elég keménynek érzi magát

Amikor a nyári átlaghőmérséklet egy kellemes nulla fokra emelkedik, rövid időre bemerészkedhetünk a vízbe, de csak ha szervezetünk elég kitartó. Az angol Lewis Gordon Pugh 2007-ben 19 perc alatt végigúszott egy törésvonal mentén.

 

Léteznek tengeri egyszarvúak

Más néven unikornisként ismerhetjük a legendás lovakat, amik mágikus szarvukkal képesek mindenféle csodákra. Nos, itt nem mágikus lényekről, de még csak nem is lovakról van szó. A narváloknak jellegzetes szigonyorruk kölcsönöz egyedi külsőt. A vízi csodabogarak 1,8 és 3 méter közöttire nőnek meg. A legendák szerint varázserejükkel képesek meggyógyítani a betegségeket.

 

Az Északi-sarkon nem létezik az idő

Jó is lenne, ha az ember nem öregedne tovább, amikor itt jár, ugye? Ez persze nem lehetséges, de valami nagyon érdekes történik az idővel az Északi-sarkon, ugyanis ez a terület nem része egyetlen időzónának sem! Itt aztán tényleg nem számít, hogy mit mutat az órád, mert mégis mihez képest van éppen délután három óra?

Az Északi-sarkon a nap évente csupán EGY alkalommal kel fel, és nyugszik.

Vadító verdák

Vadító nők

Vadító divat

Attól hogy férfiak vagyunk, és nem olvadunk el egy csillogó ékszer láttán, sőt még csak a különböző retikülök sem keltik fel az érdeklődésünket, még a magassarkúk után megfordulhatunk – illetve a vadító férfi divat is érdekelhet minket! Kövesd online férfi magazinunkkal a divatot!

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket