Hazugságok filmekben, amiket mindenki elhisz

A hangtompítók elnémítják a lőfegyvereket

A szuperkémek, az egyszemélyes hadseregek, a titkosügynökök észrevétlenül képesek levadászni egy egész épületnyi terroristát hangtompítós fegyverek segítségével. Nos, ez messze áll a valóságtól. Amikor a lőszer elhagyja a puskacsövet, hangrobbanást hallhatunk, akár van hangtompítónk, akár nincs. Léteznek úgynevezett hangsebesség alatti lőszerek is, és ugyan ezek halkabbak, mint hagyományos társaik, a fegyver mechanikájának működése ettől függetlenül ugyanúgy hallható marad lövéskor. Hangtompítók és hangsebesség alatti lőszerek kombinálásával igazán halkan operálhatunk – totális némaságot azonban lehetetlen elérni.

 

Két pisztollyal is lehet lőni egyszerre

Száz akciófilmből kétszázban láthatunk olyan jelenetet, amiben egy tűzharc közben valaki két pisztollyal tüzel az ellenségre. Habár ez fizikailag nem lehetetlen, a célzás már teljesen más kérdés. Szinte lehetetlen egyszerre két célpontra összpontosítani. De nagyon menőn mutat, és hozzáad az izgalmas hangulathoz.

 

A zárakat szét lehet lőni

Intenzív jelenet – a főhős éppen most érkezett megmenteni valakit a fogságból. Cella zárva, kulcs sehol – nincs probléma, hiszen egyetlen lövéssel minden zár szétbarmolható… ugye? Nem véletlenül használják őket a biztonság megőrzésére. Egy hétköznapi, kisméretű lövedék nem fogja széttörni, nagyobb kaliberű fegyverekkel pedig nem célszerű ilyen közeli célpontra lőni.

 

Zuhanás közben lehet beszélgetni

Amikor az ejtőernyősök kiugranak egy repülőből és megtalálják egymást a levegőben, kiabálva ugyan, de társalogni kezdenek. Ilyen sebességnél azonban a fülünk mellett süvítő szél valójában úgy hangzik, mintha mindkét oldalon egy-egy metrószerelvény hajtana el. Gyakorlatilag semmit nem lehetne hallani abból, amit a másik az arcunkba ordít.

Ajánlatkérés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket