Számítógéppel rekonstruált magyar várak (1. rész)

Számítógéppel rekonstruált magyar várak (1. rész)

Szerző: szdavid - 2014.01.22.

Szenzációs animációs videók segítségével nyerhetünk betekintést a történelembe, a magyar várakról szóló lenyűgöző rekonstrukciós rövid videók által. A hangulatos aláfestő zenék tovább fokozzák az animációk okozta élményt. A pár perces videókban elénk tárul, hogy miképpen is nézhettek ki a magyar várak a múltban.

Szenzációs animációs videók segítségével nyerhetünk betekintést a történelembe, a magyar várakról szóló lenyűgöző rekonstrukciós rövid videók által. A hangulatos aláfestő zenék tovább fokozzák az animációk okozta élményt. A pár perces videókban elénk táru

 

 

 

Tátika vár

Tátika vára feltehetőleg az egyik legkorábban épített magyar magánvár, mely a Balatontól északnyugati irányban a Keszthelyi-hegység bazaltvidékén fekszik. A várat a Tátika nemzetségtől Árpád-házi IV. Béla 1248-ban kobozta el, mivel a nemzetség egyik tagja feldúlta Erek faluját, ahol a veszprémi püspöki kúria állott. A várat a király döntésének értelmében a sérelmezett veszprémi püspök kapta meg. Zladus püspök nem tartotta a várat elég biztonságosnak, ezért a Várhegy csúcsán új kővárat emeltetett.

 

Tátika vára a következő évszázadokban többször is gazdát cserélt, míg végül a XVI. században már jelentéktelen magánvárnak számított. Tátika-várának végzetét 1589-ben egy nagyobb, portyázó török csapat okozta. A törökök lerohanták és kifosztották a várat, majd épületeit felgyújtották.

 

A 2000-es évektől kezdtek el régészeti és helyreállítási munkálatokat végezni a romvár körül, hogy az idelátogatók ne csak a táj szépségeiben gyönyörködhessenek.

 

Tátika vára a XV. században

 

Drégely vára

Drégely vára a Börzsöny északi részén fekszik egy 444 méter magas sziklacsúcson. A vár keletkezését IV. Béla királynak köszönheti, ki a tatárjárás után törekedett az ország védelmének megerősítésére és országszerte elrendelte a várak építését. Az első fennmaradt okleveles említés a várról 1285- ből származik.

 

Drégely várának hadászati jelentősége 1541-ben nőtt meg, miután a törökök elfoglalták Budát, de Drégely eleste sem váratott sokáig. A várat 1552 –ben Ali budai pasa vette be. A rommá lőtt várat már nem építették újjá, helyette a későbbiekben palánkvárat emeltek   

 

Drégely vára

 

Magyar várak napjainkban

 

Ajánlatkérés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében sütiket használunk. Ismerje meg tájékoztatónkat arról, hogy milyen sütiket