Szegedi siker a Komjáthyban, ha szűken is…

Valósággal forrt a víz a medencében az esti rangadón. Már a mérkőzés előtt lehetett tudni, hogy izgalmas estének nézünk elébe. Világklasszisok a medencében, Szívós Marci, Nagy Viktor, Molnár Papesz, Steinmetcz Ádám és volt nagyságok a parton, mint Benedek Tibor szövetségi kapitány vagy Faragó Tamás a kommentátorállásban.

Álomszerűen kezdődött a hazaiak számára az összecsapás. Rendszeresen mentek kettővel, esetenként a még nagyobb különbséggel. A szurkolók kiváló hangulatot teremtettek. Mindkét tábor dobokkal, rigmusokkal bíztatta az övéit. A mérkőzés nagy részében a „játszik a Vasas” érvényesült a lelátóról és a medencében is. Nagyon taktikusan és eredményesen irányított Földi László a partról és Steinmetz Ádám a vízből. Érett a meglepetés. Az utolsó negyed előtt 9:7 állt az eredményjelző táblán a hazaiak javára.

Aztán az utolsó percekben elbizonytalanodtak a lövő kezek és Nagy Viktor is bravúrokat tudott bemutatni, míg a másik oldalon minden bejött.

Kellemetlen közjáték volt pár perccel a mérkőzés vége előtt, amikor a szegediek legjobbja, Szívós Marci rosszul lett. Mint később kiderült kezdődő szívinfarktussal a mérkőzés után azonnal korházba szállították, ahol meg is kellett műteni. Mindezek tudatában, nem is értem, hogy miként szállhatott medencébe az utolsó percekre. Mindenesetre jobbulást és gyors felépülést kívánunk neki, mert a válogatottnak is nagy szüksége van a hazai medencék egyik legjobbjára.

Az utolsó pillanatok is izgalmat hoztak, mert a Vasasnak volt lehetősége támadni, de ebben a negyedben valahogy nem ment a góllövés.

A végén: Lactív Vasas Plaket – Diapolo Szeged 9:10.

Kép és szöveg: Koncz Dezső