Olimpiai stadion München

Ami pedig a labdarúgó döntőket illeti, az első természetesen az olimpia labdarúgó döntője volt, ami számunkra magyaroknak egy meglehetősen fájdalmas emlék. 1972. szeptember 10-én 80.000 néző előtt a baráti Lengyelország legjobbjai ellen írhattunk volna történelmet, hiszen címvédőként érkeztünk és győzelmünkkel már egyedüliként négyszeres olimpiai bajnokok lehetnénk. Sajnos a sors nem így akarta, hiszen a géppuska lábú Váradi Béla góljára kettő válasz is érkezett, amivel legnagyobb bánatunkra ki is alakult a 2-1-es végeredmény. Az olimpia gólkirálya a döntőben is eredményes Kazimierz Deyna lett 9 találattal, megelőzve ezzel Dunai II Antalt aki 7 találatig jutott. További érdekesség a tornával kapcsolatban, hogy azt a Ottmar Hitzfeld és Uli Hoeness fémjelezte NSZK-át sikerült 4-1-re legyőznünk a második csoportkör során, amely 3 hónappal korábban megnyerte az Európa Bajnokság döntőjét a szintén nagyhírű Heysel Stadion-ban.

A következő döntő 1974-ben került megrendezésre az NSZK és -a világbajnokságok „örökös másodikjának”- Hollandiának a részvételével. A mérkőzést 75200 néző látta a helyszínen.1979 májusában az angol liga győztese, a valaha szebb napokat is megélt Nottingham Forest vívta meg sikerrel a Bajnokok Ligája elődjének számító Bajnokcsapatok Európa Kupájának a döntőjét a Malmö csapatával szemben. Ezt a bravúrt, címvédőként a következő évben is véghez vitte a nottinghami alakulat, aztán Robin Hood távozhatott Nottingham erdejéből, mert a pénz elfogyott és jelenleg csak a másodosztályban szerénykednek.