Australian Open Federer Nadal elődöntő 2014 tenisz

hirdetes

Federer 2014 bajnoka

Iratkozz fel Te is Youtube csatornánkra, kattints az alábbi YOUTUBE ikonra!

A két nagy rivális újra összecsaphat Roger Federer és Rafael Nadal személyében, hiszen egykori világelső, Federer hatalmas győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Roger Federer 2014

Federer aki jelenleg hatodik a  férfi egyes tenisz világranglistán, Andy Murray-t négy szettben  (6-3, 6-4, 6-7, 6-3) győzte le az Australian Open negyeddöntőjében.

Az első két játszmában Federer abszolút uralta a meccset, a harmadikban pedig már meccslabdája is volt,  ezt még Murray sikeresen hárította. Azonban Federer kezdeti lendülete tovább folytatódott, nem engedte ki kezéből az irányítást és a megfelelő pillanatban 4-3-nál kihasználta a break labdát, és így megkapta a lehetőséget, hogy újra adogathasson a meccsért. Végül Federer könnyedén,egy ásszal fejezte be a mérkőzést. A svájci végig kiválóan szervált, a fonákjával is rendkívül jól irányított, azonban igazán a védekezésben múlta felül önmagát.

hirdetes

Habár sokak szerint már Federer a karrierje végéhez közeledik, ő mégsem hagyta, hogy teljesen leírják őt. Állítása szerint az idei évre nem csak mentálisan hanem fizikailag is nagyon keményen készült, amelynek eredménye az elmúlt másfél hétben kiválóan megmutatkozott.

Federer következő ellenfele Nadal lesz, aki nagy küzdelemmel jutott az elődöntőben, hiszen a bébifedererként emlegetett bolgár Dimitrov nem csak hogy el is vett egy szettet a világelsőtől, de két szettben is tiebreak-re kényszerítette a spanyolt.

Az biztos, hogy hatalmas összecsapásra számíthatunk az elődötőben, érdemes minden sport és tenisz rajongónak figyelemmel kísérnie.