Parádézott a Honvéd a Kőér utcai uszodában

Szerző: bohacs0010 - 2014.05.15.

Nem volt kérdés, hogy ki nyeri meg a mérkőzést a Kőér utcai uszodában. A Honvéd nem meglepő módon parádézott és szenzációs játékkal aratott győzelmet ellenfelével szemben.

Már jó órával a mérkőzés előtt a szokásosnál is nagyobb nyüzsgés volt az uszoda előterében. Hosszú sor kígyózott a fél hatos beengedést várva. A harmadik helyet eldöntő összecsapásra készült a szegedi legénység a Honvéd ellenében. Szinte csordulásig megtelt a medence körüli lelátók mindegyike. Esélyesebbnek a vendégek tűntek, már csak az első mérkőzés magabiztos győzelme kapcsán is, de a hangulatból, az elszánt pillantásokból lehetett érezni, hogy bármi megtörténhet a medencében. Az érdeklődésre jellemző, hogy sok sportvezető mellett megjelent mindkét kapitány is. Benedek Miklós és Merész András is a szurkolók közül figyelte, hogy rövid ünnepségek előzték meg a kezdést.
Aztán indult a vízi csata. S ez tényleg az volt a javából. Többnyire a Szeged vezetett, de ellépni nem tudtak a vendégek. Hullámzott a meccs, remekeltek a kapusok, s a vízben a tucatnyi olimpiai arannyal rendelkezők bemutatták mindazt, amit a vízilabda szépségéről tudni lehet. Az utolsó negyed előtt rövid szünetben még úgy tűnhetett, hogy a Szeged „behúzza” a dobogó alsó fokát, de történt valami, amire senki nem gondolt. Szárnyalt a Honvéd! Potyogtak a gólok az egyik oldalon, míg a másikon semmi nem jött össze. 13-8 és jöhet a harmadik menet Szegeden!