Összefoglaló a Premier League 6. fordulójából

Vasárnapra már csak három meccs maradt.

Az első 14:30-kor kezdődött, ez pedig a Tottenham - Crystal Palace

A hazai csapat csatára Heung-Min Son Christian Eriksen közreműködésével a 68. percben megszerezte az első gólt és ezzel a csapatának a 3 pontot is. A meccs végeredménye így 1-0 lett a hazai csapatnak.

Az utolsó két meccs délután 17:00-kor kezdődött. Az egyik meccs a Liverpool - Norwich volt, a második pedig a Southampton - Manchester United.

Liverpool - Norwich

Brendan Rodgersék amilyen jól kezdték, úgy esett vissza az elmúlt hetekben a teljesítményük, mivel az elmúlt négy meccsükön nem tudták megszerezni a 3 pontot. Most a Norwich-al játszottak, akiknek az eddigi teljesítményükre nem igazán lehet panasz, pláne, hogy egy újonc csapatról beszélünk. Tehát ez egy igen nagy erőpróba volt számukra, az még csak hab a tortán, hogy az Anfield Roadon volt jelenése a gárdának. Egyértelműen arra számítottunk, hogy a Liverpool simán behúzza ezt a meccset. Hát nem így történt, azonban egy-egy pontot mind a két csapatnak sikerült szereznie. Az első gólt a Liverpool csatára Danny Ings szerezte a 48. percben. De az újoncok ettől nem törtek össze és volt is válaszuk. A 61. percben Russell Martin megszerezte az egyenlítést érő találatot. Több gólt már nem sikerült egyik csapatnak semmi szereznie a meccsen, így a sípszó után döntetlennel vonult le mindkét csapat a pályáról.

Southampton - Manchester United

Januárban már találkozott a két csapat, ekkor Dusan Tadics góljának köszönhetően a Southampton győzni tudott az Old Traffordon. A déli városban mindenki abban bízott, hogy ezúttal is megviccelik a Vörös Ördögöket. A héten már egyszer a PSV otthonában vereséget szenvedtek a Vörös Ördögök, ahol Luke Shaw igen komoly sérülést is szerzett, ezáltal a jól megszokott védőnégyes felbomlott és a helyére az eddig nem túl sokat szerepelő Marco Rojo került. Érthető volt tehát, hogy a vendégek nincsenek a toppon és a hazaiak bizakodása jogos volt.
A hazaiak a 13. percben megszerezték a vezetést Sadio Mane találatával. A vendégektől a 34. percben jött a válasz, ezt a gólt pedig a frissen igazolt (és igen csak nem kevés pénzért), Anthony Martial szerezte. Aki annyira belelendült, hogy a félidő után az 50. percben megszerezte a második gólját is, ezzel átvették a vezetést a vendégek. A vörös ördögök a 68. percben könyörtelenül bevágtak egy harmadik gólt is, ami Juan Mata neve mellé jegyezhető fel. Graziano Pellé a 86. percben gólt szerzett, így a hazaiaknál felcsillant a remény. Majd végül a bíró a 90 lejártával 2-3-as eredménynél fújta le a meccset. Így a vendégek hozták el a 3 pontot, amire igencsak nagy szükségük volt. A meccs végeredménye Southampton - Manchester United : 2-3 lett. Így a Vörös Ördögök most a tabella második helyén tanyáznak három ponttal lemaradva a Manchester City-től és 1 ponttal a West Ham United előtt.

Ezzel elértem a cikkem végéhez is.

Na azért nem kell megijedni, fogok még írni és terveim szerint minden hétfőn lesz egy ilyen kis beszámoló az előző heti Premier League meccsekről. Esetleg, ha van rá igény, írhatok a többiről, de mivel ezt a bajnokságot követem, így ezzel kapcsolatban vagyok képben. Várom a tanácsokat, tippeket, pozitív, negatív érzéseket a cikkel kapcsolatban.

Köszönöm, hogy fáradoztál azzal, hogy elolvastad!