Magabiztos Szolnok a Honvéd „arénában”.

Szerző: szdavid - 2014.04.24.

Valahogy előzetesen a levegőben benne volt a feszültség. Bár az elődöntő első mérkőzésén a Szolnok leiskolázta a Honvédos fiúkat, mégis érezni lehetett azt az elszántságot, ami miatt már a bemelegítésen vibrált a levegő. Szóltak a hazai dobok, egészen kissrácok festették arcukat, ahogy a nagyok szokták nagy mérkőzésekre. Tehát minden készen állt ahhoz, hogy akár meglepetés szülessen ezen az estén a medencében.

Valahogy előzetesen a levegőben benne volt a feszültség. Bár az elődöntő első mérkőzésén a Szolnok leiskolázta a Honvédos fiúkat, mégis érezni lehetett azt az elszántságot, ami miatt már a bemelegítésen vibrált a levegő. Szóltak a hazai dobok, egészen kis

Óvatosan kezdett mindkét gárda. Sokáig hol az egyik, hol a másik kapu előtt volt a labda eredmény nélkül. Aztán a gólcsendet a vendégek törték meg, s ezzel meg is adták az alaphangulatát a folytatásnak. Az első negyed végén a kétgólos előny sem volt teljesen megnyugtató. Vízilabdában pillanatok alatt fordulhat a kocka. Ebben bíztak Kiss Gergőék is. De a kezek sokszor megremegtek, s látszott, hogy a Honvédos fiúk még a biztosabbnál is biztosabb helyre próbálják passzolni a labdákat. Természetesen ez olyan csapat ellen, mint a Szolnok, büntetlenül nem mehet. Nem is annyira a félidőben elért 4:8 volt magabiztos, hanem inkább a játék! A második félidőben aztán a vendégek érezhetően leginkább arra törekedtek, hogy az eredményben megmutatkozó különbség „konzerválódjon”, s ezt maradéktalanul meg is valósították Hosnyánszky Norbi vezérletével.  5:10 a vége, s nem sok kétség fér ahhoz, hogy hétvégén, Szolnokon a hazaiak behúzzák a három győzelemig tartó sorozatot.