„[2016] májusban jelentette be a Munkáspárt hetedik alkalommal megtartott kongresszusán, hogy 2017-ig be kell fejeznünk a tervezett nukleáris fejlesztéseket. Az Egyesült Államok és Dél-Korea politikai rendszerében jelenleg átmenet tapasztalható, ezért ez a legalkalmasabb időszak az ilyen projektek megvalósítására. – Amikor láttam, hogy ilyen rendeleteket hoz és megszállottan hajszolja a nukleáris hatalmat, döntést kellett hoznom. Tennem kellett valamit, amivel megakadályozhatom, hogy Észak-Korea népe egy nukleáris katasztrófa áldozatává váljon.”
Thae elmondása szerint a diktátor akkor sem lenne hajlandó felhagyni a nukleáris versennyel, ha több ezer milliárd dollárt ajánlanának fel neki.
A nagykövet az élete kockáztatásával is szeretné, ha országában végre megismerhetnék az emberek a demokrácia fogalmát.
„Amikor először hallottam Dél-Korea gazdasági hatalmáról és a demokráciáról az interneten rá kellett jönnöm, hogy a rezsimnek ilyen formában nincs jövője.”
„Nagyon rossz érzés belegondolni, hogy hozzám közel állók most miattam szenvednek otthon, de azzal, hogy elzárkózom és csak sajnálkozom, semmire sem megyek. Megesküdtem, hogy részt veszek a rezsim elleni harcban annak reményében, hogy egy nap a két Korea eggyé válhasson.”