Gyarmati Panka negyedik lett a snowboard világkupán! Végre kezdünk bele jönni a téli sportokba? Legalábbis a lányaink! Miklós Ed

Panka az első körben a következő trükkökkel kápráztatta el a közönséget: cab 540, hátra szaltó, frontside 360, boardslide, utoljára pedig egy double kinked gap frontboard. Erre a körre 0.75 ponttal a második helyezett mögött , 81.00 pontot kapott, amivel a harmadik helyig repítette a tehetséges magyar lányt.

A döntő összesen 3 körből állt. Panka ugyan nem hibázott, de javítani sem tudott, így az utolsó előtti versenyző csúszásáig őrizte a harmadik helyet, akinek sikerült egy jó kört megtennie, amivel bejött Panka elé, leszorítva ezzel a dobogóról. A versenyt a holland Cheryl Maas nyerte, a bronzérmet a szlovák Klaudia Medlova kapta. Gyarmati Panka ezzel már másodszorra szerezte meg negyedik helyet snowboard világkupa-versenyen.
Panka a freestyle világkupában jelenleg a hatodik, a slopestyle szakági világkupában pedig a negyedik helyen áll. A legközelebbi verseny pár napon belül az Egyesült Államokban, a coloradói Park Cityben lesz, szintén slopestyle kategóriában. A kvalifikációt szerdán, a döntőt pénteken rendezik.
Gratulálunk és büszkék vagyunk a fiatal, magyar tehetségre!