Az első mechanikus órákat a középkorban készítették, azonban ezeket, a ruhás szekrény méretű berendezéseket, csak a nemesek, gazdagok készítetthették el maguknak. Eredhet innen az órák státuszt szimbolizáló szerepe?

Legdrágább órák
A legdrágább órák kétségtelenül státuszszimbólum szerepet töltenek be a férfiak életében. Drágaságuk oka lehet az anyag, a kézi munka értéke, de legfőbbképpen a márka. Egyesek a luxuséletmód imádata miatt vásáriolnak drága órákat, mások nem is gondolkodnak, scak megtehetik. De akadnak olyan férfiak is, akik hajszolják az egyediséget, így vadásznak a különleges órákra, sorszámozott darabokra.
A XIX. sz. második felében egyre elterjedtebbek lettek, az olcsó kvarcórák, mondhatni globális térhódítás urai lettek. A mechanikus órák ezekhez képest pontatlanabbak és drágábbak is. Drágák, mert apró, esetnként ritka/egyedi alkatrészek szükségesek hozzájuk és a kézimunka manapság nem oclsó dolog. Mégis az 1990-es években egy új trend alakult ki, amelyben a mechanikus órák a reneszánszukat élik.
Kattints a képre, hogy megnézhetsd a legdrágább órák galériáját nagyobb méretben is!
Miért az órák lettek státuszszimbólumok a férfiak körében?
Szerintetek mi lehet ennek a drága óra imádatnak az oka?
A világháborúk lezárása után előkerült ritka családi ereklyék ébresztették fel ezt a lázt ?
A középkorban még természetes volt, hogy a férfiak drágakövekkal a ruházatukon kifejezték gazdagságukat. Az Ottomán Birodalom (1299-1924.) szultánjai nem csupán a világlegnagyobb gyémántjait, smaragdjait és egyéb drágaköveit gyűjtötték be, hanem a legszebb és legkülönlegesebb órákat is. A gyűjtemény megmaradt része, ma is megtekinthető az isztambuli Topkapi palotában.
Manapság a drága kövek és csillogó ékszerek azonban már nem megfelelőek a vagyon és a gazdagság jelképezésére, ezért egy szerényebb szimbólumot választottak a férfiak erre a célra, az órákat. De miért is kell a férfiaknak ez a státuszszimbólum?
Az utóbbi évtizedekben a szolgáltatóipar robbanásszerűen nőtte ki magát, főként a fejlett országokra jellemző. Az irodaházak egymás hegyén-hátán tornyosulnak a nagyvárosokban és öltönyös férfiak lepik el az utcákat.
Ha mindenki öltönyben jár dolgozni, honnan lehet tudni, hogy ki a beosztott és ki a felettes?!
Egy drága óra segít ebben különbséget tenni. Diszkrét célzás a beosztottak irányába, hogy megfelelő hangnemet válasszák meg az irodaház liftjében és az óra tulajdonosának is jelenthet megnyugvást, hogy nem tekintenek rá úgy, mint egy számára degradáló beosztásban dolgozó alkalmazottra.
Láttad már a hétköznapi öltözködéshez ajánlott tanácsokat? Ide kattintva elolvashatod!