Vasas lépés a végső győzelemért

Szerző: mprof - 2014.04.20.

Ott voltunk a rájátszás első mérkőzésén, a Vasas-Kaposvár vízilabda mérkőzésen, ahol a Vasas győzedelmeskedni tudod, 12-5 lett a végeredmény. Olvasd el te is tudósításunkat.

Lehet, hogy a késői időpont miatt, vagy csak azért, mert csupán az ötödik hely a tét, de a rájátszás első mérkőzésén gyéren szálingóztak a szurkolók a Komjáthy uszoda lelátóira.

A drukkerek közül meg is jegyezte valaki, hogy jó kis csapat ez a Kaposvár, de behúzzuk a mérkőzést. A bemelegítéskor kedélyesen úszkáltak a fiúk és Szécsi Zoltán, a világ egyik legjobb kapusa úgy kapkodta le a labdákat a háló előtt, mint a legyeket. A Kaposvár vezére érezhetően már ekkor irányítgatta a szimpatikus vidéki csapat legényeit.
Aztán a mérkőzés úgy alakult, ahogy azt a Lactiv Vasas megálmodta. Földi László legényei termelték szépen a gólokat, s ha nem éppen Szecska véd, hát az eredményjelzőn a félidőben nem 7:3 állt volna. A Kaposvár főleg támadásban volt erőtlen, pedig a hazaiak védelme sem a legacélosabban végezte dolgát, s ennek földi sokszor hangot is adott a medence széléről. Mindezek ellenére a második félidei két vendég gól még az eredmény kozmetikázásához is kevés volt. A gólok meg csak jöttek menetrendszerűen a hazaiak oldalán, ahol Steinmetz Ádám megint ragyogóan irányít ott. Nem véletlen, hogy a mérkőzés végén egy mosolygós Földi Lászlót láthattunk nyilatkozni. A 12: 5 önmagáért beszél. Sok sansz a visszavágóra nem meredt, de aki a reményt is feladja, az nem igazi sportoló.